Czym kierować się wybierając okulary dla dziecka? Czy rodzaj soczewek okularowych ma znaczenie dla rozwijających się dziecięcych oczu?

Wybierając soczewki dla dziecka należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, z których najważniejszymi są wyraźne widzenie, bezpieczeństwo i wygoda używania.

Wyraźne widzenie

Aby zapewnić dziecku wyraźne widzenie soczewki okularowe powinny posiadać powłokę antyrefleksyjną. Podnosi ona kontrast widzenia i uwalnia wzrok od nadmiernego wysiłku. Jest szczególnie ważna dla dzieci, które często oglądają telewizję i korzystają z komputera, tabletu, itp. Powłoka antyrefleksyjna z technologią UV zapewnia większą ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.

Bezpieczeństwo

Wybierając okulary dla dziecka trzeba pamiętać, że będą one mu towarzyszyły podczas wszelkich aktywności – w zajęciach lekcyjnych, w szalonych zabawach z przyjaciółmi, podczas gier rozgrywanych na monitorze komputera.

Wygoda

Soczewki w dziecięcych okularach powinny być lekkie i jak najcieńsze a przy tym odporne na uszkodzenia. Ważnym czynnikiem jest również wygląd okularów i dobranie ich do dziecięcej twarzy.
Jakie soczewki wybrać?

IZOPLAST 150 MIŚ
IZOPLAST 160
IZOPLAST 153 TRV

IZOPLAST 150 MIŚ to soczewki produkowane z myślą o potrzebach dziecięcych oczu. Umożliwiają wykonanie lekkich, ładnie wyglądających okularów.
Zalety soczewek okularowych dla dzieci MIŚ:

bezpieczeństwo – soczewki plastikowe (organiczne) są lekkie i nietłukące, zwiększają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV,
estetyka – swoboda w wyborze oprawek oraz możliwość barwienia na przeróżne, ciekawe kolory,
komfort widzenia – powłoki antyrefleksyjne zapewniają wysoką przejrzystość soczewek, redukują odblaski męczące wzrok, chronią przed zaparowaniem i ułatwiają utrzymanie soczewek w czystości,
gwarancja prawidłowego widzenia.

Barwione soczewki Izoplast 150 MIŚ to doskonały i bezpieczny wybór do dziecięcych okularów przeciwsłonecznych.

JZO poleca do dziecięcych okularów najbardziej odporną na uszkodzenia, zaawansowaną technologicznie powłokę antyrefleksyjną Ideal Max® UV.